Cheers!

Fífa, Káťa, Písek, Láska, Pafka, Mates, Maty


CZ


Artist’s social networks & other links:

FACEBOOK_SYMBOL_TEANSPARENT_002 TWITTER_SYMBOL_TRANSPARENT_002 BANDZONE_SYMBOL_002 YOU TUBE_SYMBOL_TRANSPARENT_002 INSTAGRAM_SYMBOL_TRANSPARENT_002 EMAIL_SYMBOL_TRANSPARENT

Hi, we are Cheers! – seven pieced band playing original songs. Here are some late reviews and basic info what we’ve screwed up. If you’re willing to know more, contact us directly or even better – come to see our gig!

Snarling, swirling, raging, roaring Celtic folk-punk brewed in Pilsen and tempered by accordion, whistles and flutes! The music is of a solid punk rock backdrop with fantastic celtic musicians driving it along and Pafka’s great vocals atop.

  • Eddie Stevenson • London Celtic Punks (UK)

When I first heard this lot live five years ago, I thought ‘here’s a breath of fresh air on the Czech music scene’ – in fact I was blown away by them then and even more so now. If you are working for a big Celtic or punk festival and you’re looking for kick-ass band, contact Cheers! straightaway.

  • Waldo Kinksmarkham • Celtic Folk Punk (ES)

Pick me up off the floor guys- I’m knackered just listening to this- but in a good way. My ears are still ringing with the joyful collision of electric guitars and acoustic whistles, the reverberation of accordion and Pafka’s distinctive and passionate vocals holding it all together.

  • Jeremy King • the Celtic Music Fan (UK)

Continue reading →

NEWS_PAPERS_GRAPHIC_TRANSPARENT

HARD ROCK MUSIC BASE_LOGO

CHEERS!: Lahví padlo nepočítaně (19.6.2017)

Za dobře zahraným keltským punkem do Anglie, Skotska nebo Irska? Není třeba. Stačí do Plzně. Tam už ho sedmým rokem směle drtí parta CHEERS! a aktuálně má venku svou druhou desku “Daily Bread”, na kterou se podíváme blíže ještě v samostatné recenzi. V baru je otevřeno, sudy naraženy a CHEERS! pozvolna přichází.

Račte vstoupit, kapelo Cheers!, a prozraďte úvodem věc z nejdůležitějších, co nejraději pijete?

Ahoy! Je to možná divný, ale rum u nás ve zkušebně nenajdeš. Zato při vracení lahví vypadáme jako banda, co vykradla sklárnu. Máme na to takový silný, černý pytle. Často praskaj. Není to jednoduchá práce. Takže hlavně pivo a občas nějakou tu láhev whiskey, ta je fajn.

Ohnivou vodou je také nasáklé vaše nové album “Daily Bread”. Jak dlouho deska vznikala, kolik lahví bylo vypito a kde jste nahrávali?

Fakt je? Nahrávali jsme u Ondry „čmeláka“ Fraňka z Českýho rozhlasu. Už jsme s nim spolupracovali při nahrávání singlu 2014 a bylo to natolik super, že nebylo třeba se moc rozhodovat. Takovejch lidí za pultem je jak šafránu. A tu se dostáváme k problému s časem. Nahrávání trvalo tak měsíc, ale finální forma pět. Nikdy vlastně není dost „včas“ začít nahrávat, vždycky je to na knop. Lahví padlo nepočítaně.

Nemálo kapel nejen z Plzně volí ke spolupráci dnes již legendu hudební scény Přému Haase, který je podobným stylům taktéž nakloněn, a jeho studio PyHa. Nezvažovali jste třeba i tuto variantu?

Tak vzhledem k tomu, že Přému osobně neznáme, tak nezvažovali. Ale Plzeň je malej rybníček a obzvlášť mezi muzikanty. Určitě už o nás slyšel a my o něm. Tu nasranou kytaru, co slyšíš vespod, pokazilo se nám během nahrávání kombo a Déma z ZNC byl natolik formát, že nám na pár dnů půjčil svoje s tak skvělým zvukem, že jsme to radši přetočili celý na jeho. Tak bych mu chtěl ještě jednou za všechny poděkovat.

Pojďme tedy trochu do historie kapely. Vznikli jste v roce 2011 a už za rok jste byli na Nově v pořadu “Snídaně s Novou”. Jak se vůbec kapela dostane k účinkování v takovém pořadu? A jak je tam s ní zacházeno? Může si třeba určovat podmínky (třeba nazvučení atd.) nebo to probíhá stylem “tady si sedněte a buďte rádi, že tu jste”?

Snídaně s Novou je spíš taková kuriozita, ke který jsme se dostali. Myslim, že v tý době jsme hráli něco v rámci pivovarskýho Pilsnerfestu a někdo si nás vyhlídnul, abychom vystoupili v ranním natáčení. Pravda je samozřejmě o něco chudší – většina zúčastněných kapel nebyla z Plzně a nikdo nechtěl vstávat ve 2 ráno, aby byl na čtvrtou na place, takže asi rovnou zavolali nám [smích]. Stejně jsme vstávali v půl čtvrtý. Continue reading →

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: